Doprava a doručenie

Obchodné informácie

Viac informácií?

Ak ste nenašli všetky informácie a odpovede, ktoré ste hľadali, neváhajte nás prosím kontaktovať. Radi Vám odpovieme, poradíme, prípadne pripravíme individuálnu ponuku a riešenie.

Objednávanie prepravy a doručenia

Službu prepravy a doručenia u nás zakúpeného tovaru, je možné objednať zároveň s vybraným tovarom. Pre daný produkt/produkty, dostupné služby prepravy a doručenia, sú Vám k dispozícii na výber počas dokončovania objednávky, prostredníctvom nášho elektronického obchodu. Aktuálne dostupné sú vždy len služby, ktoré sú pre prepravu a doručenie tovaru vhodné. Zmenu spôsobu prepravy a doručenia, ako aj ich parametrov, je možné vykonať prostredníctvom vzájomnej dohody a preto nás neváhajte v takomto prípade kontaktovať. Iné, alebo špeciálne spôsoby a požiadavky na dopravu, je potrebné konzultovať individuálne. V prípade zmien parametrov balenia od výrobcu, respektíve pre zachovanie bezpečnosti a ochrany prepravovaného tovaru, alebo z iných objektívnych príčin, si vyhradzujeme možnosť zmeny spôsobu dopravy a doručenia za vhodnejší.

Osobné prevzatie

Našim klientom ponúkame možnosť vyzdvihnúť si, v našom elektronickom obchode zakúpený tovar, aj osobne. Tento spôsob dopravy a doručenia si môžete vybrať počas dokončovania objednávky, prostredníctvom nášho elektronického obchodu. Tovar Vám radi pripravíme na našej predajni/showroome, kde si ho môžete prevziať počas štandardných otváracích hodín. Dovoľujeme si našich zákazníkov upozorniť na skutočnosť, že mnohé z našich produktov majú špecifické požiadavky na manipuláciu a prepravu. Je preto potrebné zvážiť, či je tento spôsob prevzatia pre Vás ten najvhodnejší. V prípade akýchkoľvek pochybností, otázok, alebo nejasností nás prosím kontaktujte a my Vám radi poradíme. Túto možnosť poskytujeme samozrejme bezplatne.

Cena dopravy a doručovania

Ceny dopravy a doručovania, u nás zakúpených produktov, sú stanovené na základe aktuálnych cenníkov našich zmluvných prepravcov. Odvíjajú sa od parametrov prepravného balenia produktu, čiže veľkosti a váhy, prípadne vzdialenosti konečného miesta doručenia. Ponuku dostupných možností prepravy, doručenia a ich aktuálne ceny, nájdete v sekcii Doprava, ktorú máte k dispozícii počas dokončovania objednávky v našom elektronickom obchode. Dovoľujeme si vyhradiť možnosť úpravy ceny za dopravu a doručenie v prípade, že dôjde k takejto úprave na strane nášho zmluvného prepravcu.

Podmienky dopravy a doručovania

Tovar, ktorý si klient objedná prostredníctvom nášho e-shopu, sa snažíme samozrejme doručiť zákazníkovi čo najskôr. Ak je objednaný tovar skladom, odosielame ho štandardne do 24 hodín od prijatia objednávky. Tovar, ktorý sa skladom nenachádza, expedujeme hneď po jeho prijatí od dodávateľa na sklad.

Ak nebolo dohodnuté, alebo objednané inak, tovar je dopravený a doručený po prvé vchodové dvere, respektíve bránu klienta. Od tohto miesta ďalej, je potrebné aby si zákazník zabezpečil prostriedky potrebné na manipuláciu s výrobkom a jeho prenos na konečné miesto používania.

Kontrola a reklamácia dodávky

Pri preberaní tovaru, je potrebné tento vizuálne skontrolovať a zjavné poškodenie,  alebo nedostatky, ktoré mohli vzniknúť nesprávnou manipuláciou, alebo pri preprave, je potrebné reklamovať okamžite u doručovateľa. V prípade zistenia poškodenia, alebo nedostatkov, odporúčame tovar neprevziať a nechať ho doručiť späť odosielateľovi. Pri akejkoľvek reklamácii, je potrebné si vyžiadať a prevziať reklamačný protokol od doručovateľa. O vzniku takejto situácie, nás prosím bezodkladne kontaktujte, aby sme mohli zjednať nápravu v najkratšom možnom čase.

Doprava a doručovanie mimo SR

Primárne predávame a doručujeme náš tovar pre klientov zo Slovenskej republiky. V prípade záujmu o doručenie na miesto mimo SR, Vám vieme po vzájomnej konzultácii a dohode, pripraviť riešenie aj pre takúto situáciu. V prípade takejto požiadavky nás prosím neváhajte kontaktovať.

Dôležité informácie

Mnohé z našich produktov, majú špecifické parametre, vlastnosti a preto často aj vyššie, respektíve špecifické požiadavky na prepravu, doručenie a manipuláciu. Vo všetkých takýchto prípadoch okamžite klienta kontaktujeme, informujeme a pomáhame zariadiť a pripraviť všetko potrebné.

Ak nie je uvedené inak, vzťahujú sa tieto informácie, podmienky a inštrukcie pre dopravu a doručovanie tovaru, len na tovar zakúpený prostredníctvom nášho elektronického obchodu a pre jeho dopravu a doručenie v rámci územia Slovenskej republiky.

Vyhradzujeme si možnosť zmeny zmluvných prepravcov, podmienok a spôsobov dopravy a doručovania, cien dopravy a doručovania a to bez predchádzajúceho upozornenia. Aktuálne spôsoby, podmienky, inštrukcie, ceny a ďalšie informácie týkajúce sa dopravy a doručovania, sú vždy k dispozícii na webových stránkach nášho obchodu a je potrebné sa s nimi oboznámiť.